Kdo jsem a proč jsem kouč?

Kouč jsem jednoduše proto, že mě téma velkých změn provází po celý život. Jsem člověk, který raději jde do akce, než aby čekal co se stane. A tak se mi často stává, že při hledání správné cesty vpřed narazím na problém, který si žádá pomoc od někoho zvenčí. Jsou to chvíle, kdy se zaseknu a neumím se posunout sám. Potřebuji někoho, kdo mi řekne “stop!, zastav se a ptej se sám sebe na…”. To jsou chvíle, kdy potřebuji kouče. Z vlastní zkušenosti tedy vím, že každý, kdo se rozhodne ve svém životě něco změnit, dřív nebo později dojde do bodu, kdy se bez pomoci někoho dostatečně objektivního a empatického – tedy např. kouče – neobejde…

Rád pomáhám druhým najít svou cestu a odkrýt své jedinečné schopnosti.

Jedna z mých velkých životních změn se týkala práce a byla to zároveň velká výzva. Po mnoha letech práce pro velké společnosti jsem se rozhodl přejít do rodinné firmy. Práce soukromého podnikatele je totiž mnohem bližší reálnému životu než prostředí velkých korporací (pracoval jsem v marketingu Plzeňského Prazdroje, Komerční banky a Tetra Paku). Pochopil jsem, že zvládnutí takového obratu v životě vyžaduje víc než jen rozhodnutí. Je to především o neustálém učení se a změně celého pracovního nastavení. Např. i takový toner v tiskárně si teď musím umět vyměnit sám a nemohu na to volat firemního IT manažera :-).

Dalším bodem zlomu byl pro mě sport, respektive okamžik, kdy jsem s ním musel přestat. “Tak já už nebudu sportovat” – to pro mě byla fakt velká rána… Jako aktivní sportovec jsem si to neuměl vůbec představit, ale problémy s kolenem mě donutily tento můj velký koníček téměř úplně vynechat.  O to víc jsem se pustil do osobního rozvoje, kterému se věnuji již od střední školy. Prošel jsem mnoha kurzy a výcviky a postupně došel k rozhodnutí stát se koučem. Měl jsem a stále mám jasno: chci propojovat své zkušenosti s nabytými znalostmi a pomáhat tak ostatním lidem zvládat nástrahy životních křižovatek.

Velkou školou je pro mě samozřejmě můj rodinný život. Jsem ženatý a mám dvě dcery. Ty se, jako většina dětí, většinou moc koučovat nenechají a někdy mám pocit, že spíše koučují ony mě :-). Když je ale vidím, s jakým zápalem si hrají, tak se od nich pořád učím jak být tady a teď a neřešit co bylo nebo co bude.

Za svůj život jsem už několikrát úspěšně změnil kariéru i životní styl a díky tomu pevně věřím, že mohu být dostatečně empatickým průvodcem na vaší pracovní nebo životní cestě. Po té jdu totiž stejně jako vy, stále objevuji svůj potenciál, a proto se těším, že budu u toho, až vy začnete objevovat a rozvíjet ten svůj. Ozvěte se mi, velmi rád pomůžu i vám.

„Koučing s Markem byl pro mne více než užitečný. Díky němu jsem si uvědomila, kam chci ve svém profesním životě směřovat, které věci / zlozvyky bych měla eliminovat a jak na „to“. Hodina koučingu byla vedena ve velice přátelském duchu, Marek mi nevnucoval žádné názory, šikovně se ptal a já si víceméně na vše odpověděla sama…je to opravdu profesionál! Moc děkuji, Marku, že jsi mi pomohl odrazit se od „startovacího můstku“, na kterém jsem se pár let zasekla.“

Jitka Veigertová

Senior CRA, Novo Nordisk

Marka znám jako vnímavého, klidného člověka s velkou erudicí. To se potvrdilo i při koučinku. V rámci probíraného tématu jsem se díky Markovi rychle posouval kupředu. Nejen, že jsem si upořádal myšlenky, ale přišel jsem i na hezké nápady. Líbil se mi styl komunikace i schopnost navázání důvěrného vztahu. Díky Marku!

Josef Burkovský

Vydavatel Audioknih

„Já a Marek jsme byli při koučování na jedné vlně – koučování s ním bylo o přemýšlení a směřování k podstatnému. Marek dokáže rozhovor vést správnýma otázkama a ve správný čas jen naslouchat. Ani náznakem mě nikdy nehodnotil, prostě čas strávený s ním rozhodně nebyl jen „prokecaný“.

Alice Molnárová

FP&A manager, Procurement, AB Inbev

Lidský život je série rozhodnutí (více či méně zásadních). Každé rozhodnutí má více variant, které se liší různými klady a zápory. Při koučinku s Markem jsem si uvědomil, jak neustále obhajuji jednu z variant rozhodnutí, před kterým aktuálně stojím. Koučink vnímám ne jako psychologickou poradnu, ale jako věcnou debatu, která vede k uspořádání variant a následné realizaci rozhodnutí (tj. k řešení problému).

Miloš Nosek

IT Analyst, Tetra Pak

Domluvme si schůzku, která bude pro vás zdarma.

Vyzkoušíte si tak zcela nezávazně, jestli je tohle cesta pro vás a rozhodnete se, jestli chcete pokračovat.